ایجاد ایمیل سازمانی در آپ‌کدرز
پیاده سازی یک پست الکترونیک حرفه‌ای چقدر در کسب و کار شما مؤثر است؟ به این فکر کنید که مردم چقدر زمان را در صندوق‌های ورودی ایمیل خود می‌گذرانند: طبق گزارش McKinsey، به طور متوسط ۱۳ ساعت در هفته. پس نیازی به گفتن نیست که ایمیل بخش مهمی از زندگی روزمره کسب و کارها است. نوع ایمیلی که استفاده می‌شود هم برای کسب‌وکارها و هم برای مشتریان مهم است.

پست‌الکترونیک سازمانی

ایمیل سازمانی چیست؟

پست الکترونیک سازمانی در واقع همان سرویس ایمیل رایگانی است که سرویس‌دهنده‌های بزرگ مانند گوگل و یاهو ارائه می‌دهند با این تفاوت که به جای نام دامنه آن‌ها (gmail.com یا yahoo.com) از نام دامنه خود استفاده خواهید کرد، مانند yourcomany.ir و ایمیل های شما به صورت ceo@yourcompny.ir در خواهد آمد.
گاهی اوقات هم منظور از ایمیل سازمانی، سرویس ایمیلی است که در شبکه‌ی محلی سازمان راه‌اندازی شده و به اینترنت بین‌الملل متصل نیست. از این نوع ایمیل سازمانی می‌توان به عنوان کارتابل پرسنل سازمان نیز استفاده کرد. در این مدل ایمیل سرور که هسته اصلی پست الکترونیک درون سازمانی است در زیرساخت شبکه سازمان پیاده سازی شده و مدیر شبکه کنترل کاملی بر روی آن دارد. مدیر می‌تواند ارتباط ایمیل درون سازمانی را با اینترنت بین‌الملل قطع کند و یا یک لایه امنیتی دیگر ایجاد کند. برای ارسال و دریافت ایمیل ها سیاست‌های خاصی وضع کند و در صورت مشاهده اطلاعات خاص (مانند شماره حساب، اطلاعات پروژه‌ها و ...) یا هر فرمت دیگری اقدام به فیلتر کردن ایمیل کند. دسترسی را پشت فایروال های قدرتمند ایجاد کرده و با استفاده از این فایروال ها چون Fortimail اقدام به ایمن سازی شبکه داخلی کند.
تهیه ایمیل سازمانی مخصوص به خود، باعث می‌شود حرفه‌ای تر و معتبر تر به نظر برسید و به مشتریان شما کمک می‌کند آدرس پست الکترونیک شما را راحت‌تر به خاطر بسپارند و ارتباط آسوده‌تری با شما برقرار کنند. این مزیت به بازاریابی کسب و کار شما کمک شایانی خواهد کرد.
بنابر این برخی از دلایل ساخت ایمیل تجاری را می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی نمود::
 • حرفه‌ای باشید: برای این که در بین رقبای خود حرفی برای گفتن داشته باشید باید برند معتبری داشته باشید و داشتن ایمیل سازمانی بهترین راه حل این موضوع است.
 • نمای برند شما: معمولاً ایمیل سازمانی از نام دامنه وب سایت شما استفاده می کند
 • ایجاد احساس امنیت در مشتریان: آدرس ایمیل حرفه‌ای به مشتریان احساس امنیتی را منتقل می‌کند و آن‌ها با خیال آسوده‌تری می‌توانند به برند شما اطمینان کنند.
دلایل زیادی می‌توان بر شمرد که داشتن پست الکترونیک سازمانی/تجاری می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند:
 • به برند‌سازی کسب و کار شما کمک می‌کند.
 • شکلی ثابت از ارتباط فراهم می‌کند.
 • روابط قوی تری ایجاد می کند.
 • به امنیت مکاتبات شما می‌افزاید
 • به تعداد دلخواه برای کارمندان خود پست الکترونیک ایجاد کنید.
 • تحت نام دامنه‌ی دلخواه خود پست الکترونیک سازمانی داشته باشید.
 • به برند‌سازی کسب و کار شما کمک می‌کند.

مزایای ایمیل سازمانی

برخی از مزایای استفاده از ایمیل سازمانی عبارتند از:
 • امکان حذف هرزنامه ها
 • امکان استفاده از دامنه سازمان
 • دسترسی کامل از طریق وب به سرویس ایمیل
 • امکان اتصال به اتوماسیون های اداری سازمانی و پروتکل ECE
 • امکان راه اندازی سرویس Voice Mail برای ارسال پیغام صوتی به ایمیل کاربران
 • دسترسی به ایمیل سازمانی از طریق نرم افزار هایی چون مایکروسافت Outlook
 • دسترسی نامحدود به سرویس ایمیل از طریق اینترنت و شبکه داخلی سازمان
 • امکان ارسال پیغام های انبوه به تمامی کاربران (ارسال پیام فوری به کاربران)
 • آرشیو کامل ایمیل ها در سازمان و افزایش امنیت
 • کنترل کامل بر روی نامه های سازمان
 • امکان کنترل کامل مخاطبین

انواع ایمیل‌های سازمانی

سرویس مایکروسافت EXCHANGE SERVER

مایکروسافت Exchange Server بهترین ایمیل سرور سازمانی است. اولین قابلیت آن که می تواند بسیار کارآمد باشد یکپارچه سازی کامل آن با اکتیو دایرکتوری سازمان است. به این ترتیب دیگر نیازی نیست که کاربران خود را از اکتیو دایرکتوری Export کرده و در ایمیل سرور Import کنید. یا این که هنگام تعویض رمز عبور حساب اکتیو دایرکتوری خود نیاز به تغییر ایمیل خود به صورت دستی باشد. علاوه بر این Exchange Server می تواند به راحتی با راهکار های VoIP یکپارچه سازی شده و یک صندوق صوتی کامل را ایجاد کند. به طور کلی مایکروسافت Exchange Server با تمامی محصولات مایکروسافت به طور کامل قابل یکپارچه سازی را دارد. پس از یکپارچه سازی دیگر امکان منحصر به فرد اکسچنج سرور، محیط تحت وب آن است. محیط تحت وب آن کاملا شبیه Microsoft Outlook و Office 365 می باشد. به این ترتیب شما می توانید به راحتی و از یک محیط تحت وب به ایمیل های خود، مخاطبین، تقویم و همچنین وظایف دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این با یکپارچه سازی با Microsoft Office Online Server می توانید به راحتی مستندات آفیس را بدون دانلود مشاهده و ویرایش نمایید. امکان ایجاد سیاست های خاص به منظور افزایش امنیت هرچه بیشتر شبکه داخلی و پیغام ها. تمامی موارد بالا که توضیح داده شد در مورد افزایش امنیت چون توانایی اعمال سیاست های مختلف، جلوگیری از هرزنامه ها و امکان ایجاد یک سرور در شبکه DMZ سازمان و افزایش امنیت، مربوط به ایمیل سرور مایکروسافت می باشد. به طور کلی تمامی ویژگی های خاص که پست الکترونیک درون سازمانی را متمایز می کند را Exchange Server دارد. شرکت توسعه راهکار های نوین داده پرند به تمامی سازمان های کوچک و بزرگ که قصد پیاده سازی Email سازمانی را دارند، مایکروسافت اکسچنج سرور را پیشنهاد می کند.

سرویس کریو کانکت (KERIO CONNECT)

کریو کانکت (Kerio Connect) به عنوان یک سرویس نقره ای می تواند امکانات خوبی را در اختیار شما قرار دهد. از جمله مزایای کریو کانکت محیط تحت وب آن می باشد. درست است که محیط تحت وب کریو کانکت همانند مایکروسافت اکسچنج نیست، اما ظاهری کاربر پسند دارد و علاوه بر آن می توان مخاطبین را هم در خود جای دهد. همچنین قسمت وظایف را نیز در خود گنجانده است. پس می تواند به راحتی مقام دوم در محیط تحت وب را به خود اختصاص دهد. همچنین می تواند با اکتیو دایرکتوری یکپارچه شده و کاربران را به طور خودکار از اکتیو دایرکتوری بخواند. علاوه بر این توانایی یکپارچه سازی با کریو اپراتور را داشته و می توان یک زیرساخت Voice Mail ایجاد کند. به این ترتیب می توان گفت که قابلیت یکپارچه سازی با دیگر محصولات کریو را دارد. به طور کلی برای سازمان های کوچک و متوسط این راهکار توسط تیم کارشناسان شرکت توسعه راهکار های نوین داده پرند پیشنهاد می شود.

سرویس میل سرور MDAEMON

درجایگاه سوم میل سرور MDaemon قرار دارد که دلیل اصلی آن این است که می توان گفت که تنها یک ایمیل سرور ساده محسوب می شود. محیط تحت وب دارد، ولی این محیط به پای Outlook on the web مایکروسافت اکسچنج سرور و یا محیط تحت وب کریو کانکت نمی رسد، همچنین قابلیت هایی چون مخاطبین و همچنین بخش وظایف را دارا نمی باشد. محیط تحت وب میل سرور MDaemon بسیار ساده است. علاوه بر این امکان یکپارچه سازی با اکتیو دایرکتوری وجود ندارد و در صورتی که شما رمز عبور کاربری خود را تغییر دهید، رمز عبور ایمیل شما تغییر نمی کند. این سیستم ایمیل برای سازمان های کوچک توسط شرکت توسعه راهکار های نوین داده پرند توصیه می شود.

هزینه‌ راه‌ اندازی ایمیل سازمانی

هزینه نهایی پیاده سازی ایمیل سرور سازمانی اولاً به پلتفرم استفاده شده ( چه ایمیل سروری پیاده سازی خواهد شد، اکسچنج سرور، کریو کانکت یا MDaemon )، ویژگی هایی که بر اساس نیاز های سازمان در طراحی لحاظ می شود، طول دوره پشتیبانی و در نهایت آموزش های مورد نیاز مدیران شبکه بستگی خواهد داشت. با توجه به این پارامتر ها است که می توان هزینه پیاده سازی ایمیل سرور سازمانی را برآورد کرد.

حرف آخر

به عنوان یکی از اولین انواع بازاریابی آنلاین، ایمیل حرفه ای برای کسب و کار، بخش مهمی از استراتژی بازاریابی برای اکثر مشاغل کوچک و متوسط است. نکته کلیدی این است که در ایجاد ایده های جدید و هیجان انگیز محتوایی که مشترکان شما را برای اقدام انگیزه می دهد، در صدر قرار بگیرید. ایمیل ها همچنین در ایجاد علاقه کافی برای یک محصول یا خدمات موثر هستند تا مشتریان را برای کسب اطلاعات بیشتر به فروشگاه فیزیکی یا آنلاین شما هدایت کنند. شروع به کار بر روی یک ایمیل حرفه ای خودکار برای استراتژی کسب و کار کنید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید و از این رو فروش را برای شرکت خود افزایش دهید.

آپ‌کدرز؛
با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت ایمیل‌های سازمانی و تجاری را برای کسب و کارها در دسترس قرار می‌دهد.

تماس

با ما تماس بگیرید

اینجاییم

خراسان رضوی، مشهد
معلم ۷۱، ستاری ۱۳، پلاک ۴۵

لطفا قبل از مراجعه هماهنگ کنید.

تلفن‌های ما

۰۹۳۰۹۷۶۵۳۱۲
۰۵۱۳۸۹۰۳۷۸۳

ایمیل‌های ما

info [ @ ] upcoders.ir
contact [ @ ] upcoders.ir

ساعت حضور

شنبه - چهارشنبه
۹:۰۰ - ۱۷:۰۰